نتسا اخبار راهکار جدید شرکت HPE برای تسریع در ارزش آفرینی از طریق دیتا | Gaia-X

logo

راهکار جدید شرکت HPE برای تسریع در ارزش آفرینی از طریق دیتا | Gaia-X

دسته بندی: اخبار
توسط : فرناز شعبانی 0 دیدگاه
08 ژوئن 2021

راهکار جدید شرکت HPE برای تسریع در ارزش آفرینی از طریق دیتا | Gaia-X

شرکت اچ پی ای در تاریخ ۱۸ می ۲۰۲۱، اعلام کرد راهکاری جدید برای کمک به پیشبرد درآمدزایی شرکت ها از طریق داده ها با استفاده از Gaia-X، یک زیرساخت  data federation نوظهور که توسط بیش از ۳۰۰ کمپانی در اروپا و سراسر جهان پشتیبانی میشود فراهم نموده است. Gaia-X امکان به اشتراک گذاری و تجمیع اطلاعات، insight و سرویس ها تنها در یک مقیاس معین و بدون نیاز به واسط مرکزی، ایجاد میکند. در نتیجه سازمان ها میتوانند توانایی خود برای ایجاد ارزش از داده ها، استفاده از منابع عظیم Data Pools و تقویت توانایی مدیریت کسب و کار مبتنی بر داده را افزایش دهند.

راهکار جدید اچ پی ای برای ارائه خدمات و Marketplace ها به سازمان ها برای آماده سازی زیرساخت داده Gaia-X

برنامه Gaia-X از تمامی قابلیت هایی که برای تهیه و مصرف اطلاعات و سرویس ها در یک فضای غیر متمرکز و federated لازم است پشتیبانی میکند. در نتیجه سازمان ها می توانند توانایی خود را برای بوجود آوردن ارزش بیشتر از دیتا، استفاده از Pool های گسترده توزیع داده و تقویت قدرت خود بر مدل data-driven business، ارتقاء دهند.

این Framework بر اساس معماری مرجع، از اجزای اصلی سبد محصولات نرم‌افزاری اچ‌پی‌ای، third-party software، پلتفرم تجاری Cloud28+، مارکت پلیسی برای کسب درامد از داده ها و خدمات است. اجزای راهکار فردی و سراسر محیط راه حل به عنوان سرویس از طریق سرویس ابری GreenLake در دسترس هستند. HPE سرویس هایی برای ارائه Roadmap مرتبط برای Gaia-X ارائه می دهد تا مشتریان بتوانند از تمام دسترسی ها و مزایای Gaia-X بهره ببرند.

به گفته Johannes Koch، معاون ارشد رئیس جمهور، آلمان، اتریش، سوئیس، اچ پی ای:

Gaia-X پاسخی برای تمام سوالات اصلی مربوط به سطح بعدی تحولات دیجیتالی می باشد: چگونه میتوانیم شبکه ای موثر بدون متمرکز سازی تمام اطلاعات ایجاد کنیم؟ این سوال کاملاً منطبق با استراتژی سازمان ها است که متمرکز بر دسترسی به اطلاعات به صورت گسترده در مکان ها و کلود ها می باشد.

تمامی این قابلیت ها را Gaia-X به تنهایی انجام نمی دهد. برای بهره مندی از این بستر به طیف وسیعی از قابلیت ها نیاز است. باید بدانید که چگونه از اطلاعات درآمد کسب کنید و آنها را به کار بیندازید. این دقیقاً همان چیزیست که ما با  Gaia-X solutions به مشتریان برای دستیابی به مزیت ها کمک میکنیم.

عصر جدید اطلاعات غیر متمرکز برای پیشبرد پیشرفت اقتصادی و اجتماعی

کمیسیون اروپا اعلام کرد در دهه های آینده ایجاد ارزش افزوده از منابع اطلاعاتی تاثیر مهمی بر پیشرفت اقتصادی/اجتماعی خواهد داشت. تا سال ۲۰۲۵ ۸۰% از حجم کلی اطلاعات به صورت غیر متمرکز پردازش خواهند شد و تمام اینها توسط “موج جدید یا new wave” دیتاهای صنعتی و تخصصی هدایت می شوند.

Gaia-X یک رویکرد کاملاً جدید برای ایجاد ارزش داده های مستقل است

با این حال، مشخص نیست که سازمان ها تا چه حد قادر به تحقق این هدف جدید هستند. طبق یک گزارش جهانی توسط IDS و Seagate، فقط ۳۲% از اطلاعات موجود در شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد. طبق کمیسیون اروپا، “در حال حاضر تعداد کمی از شرکت های بزرگ فناوری، بخش بزرگی از داده های جهان را در اختیار دارند. این امر میتواند انگیزه کسب و کارهای داده محور را برای ظهور، رشد و نوآوری کاهش دهد.”

زیرساخت های ابری و داده غیر متمرکز، رویکردی جدید برای رفع چالش ها دارند. آنها با اشتراک گذاری و تجمیع داده ها، Insights و خدمات بدون واسطه مرکزی را امکان پذیر می کنند. این یکی از شرایط بازی برابر، با توزیع متوازن قدرت و فرصت می باشد.

Gaia-X به عنوان نقطه کانونی این تحول نوظهور می باشد. در پروژه انجمن محور pan-European، زیرساخت های متمرکز و غیرمتمرکز به هم متصل می شود تا توانایی دسترسی و اشتراک داده ها با اطمینان و امنیت تقویت شود. با اجرای اولین پروژه های شاخص و خدمات Gaia-X Federation که تا آخر سال ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد، میتوان گفت این مقوله در مرحله اجرایی می باشد.

HPE از مشتریان خود برای سازگاری با Gaia-X پشتیبانی خواهد کرد

اچ پی ای اولین عضو غیرانتفاعی Gaia-X، از انجمن برای دیتا/کلود، AISBL و در زمینه ساختار، استانداردها و گواهینامه های Gaia-X پشتیبانی میکند. در حال حاضر شرکت Hewlett Packard Enterprise با ده ها سازمان و شرکت در سراسر اروپا در حال همکاریست تا به آنها برای مطابقت و حرکت به سمت decentralized data infrastructures مانند Gaia-X کمک کرده و آنها را آماده سازد.

یکی از این نمونه ها، شرکت بزرگ Orange Business Services است که همواره خدمات دیجیتال در سراسر جهان به مشتریان خود ارائه کرده تا بهترین نوآوری ها را با قوی ترین سطح حفاظت از داده ها به ارمغان بیاورد.

سدریک، معاون مدیرعامل Orange Cloud میگوید:

ما به شکل گیری بنیان های تکنیکال و فضای اطلاعات اکوسیستم Gaia-X کمک می کنیم و در حال حاضر خدمات Orange Cloud را با این مشخصات تطبیق می دهیم تا بتوانیم معتبرترین راهکارهای ابری مبتنی بر Gaia-X به مشتریان خود ارائه دهیم.

اچ پی ای یک شریک اصلی برای تامین قدرت اجرایی Orange Cloud، با پیشرفته ترین فناوری و قابلیت ها می باشد. ما از تخصص HP و ارائه راه حل، که به صورت جامع از پیشرفت های مورد نیاز برای بهره مندی کامل از زیرساخت های غیرمتمرکز مانند Gaia-X پشتیبانی میکند، استفاده می کنیم.

سازمان بزرگ فنلاندی CSC – IT Center for Science Ltd، میزبان اولین سوپر کامپیوتر ها در مقیاس بزرگ به نام LUMI، در حال حاضر در حال آمادگی برای ارائه supercomputing موجود به عنوان بخشی از قابلیت های اکوسیستم است، جایی که Gaia-X نقش اصلی را بازی خواهد کرد.

Pekka Manninen مدیر، LUMI Leadership Computing Facility, CSC در این خصوص میگوید:

ما با همکاری HPE در تلاشیم ابر رایانه قابل اعتماد، ایمن و کارآمد را برای تحقیقات و صنایع مهم فراهم کنیم. CSC خوشحال است که مهارت کافی در زمینه مدیریت دیتا های حساس را فراهم میکند، به عنوان مثال برای اهداف تحقیقات بهداشتی.

راهکار پایه ای برای آمادگی زیرساخت Gaia-X

عنصر اصلی برای راهکار اچ پی ای فریم ورک که برای Gaia-X می باشد، معماری مرجعیست که بنیان اجزای لازم برای مشتریان جهت ساخت موارد استفاده مبتنی بر Gaia-X را تعریف میکند. این عملیات زیرساخت های ایمن را برای Workload های غیرمتمرکز تضمین کرده و شامل ساختار مدیریت مرکزی است.

پایه و اساس این تکنولوژی، پلتفرم HPE Ezmeral Software است که قابلیت هایی از جمله دسترسی یکپارچه به داده های توزیع شده و کنترل یکپارچه Kubernetes clusters را فراهم می کند. اچ‌پی همچنین از SPIFFE (Secure Production Identity Framework For Everyone) و SPIRE، محیط SPIFFE در زمان اجرا، استانداردهای Open-source برای احراز هویت ایمن سرویس های نرم افزاری از طریق platform-agnostic و cryptographic identities استفاده میکند.

بستر تجاری Cloud28+ مشتریان را قادر می سازد از طریق قدرت نفوذ، اطلاعات و خدمات خود را در بازار ارائه کرده و کسب درآمد کند. این پلتفرم به طور اختصاصی به عنوان فهرست خدماتی انجمن Cloud28+ ایجاد شده است و اکنون علاوه بر استفاده در شبکه پارتنرهای hpe، برای استفاده در سازمان های دیگر نیز در دسترس است.

HPE که به طور فعال در معماری و استانداردهای Gaia-X مشارکت دارد، راهکارهای پایه ای خود را به رابط ها، اتصالات و خدمات مورد نیاز مجهز کرده تا مشتریان بتوانند به طور یکپارچه به Gaia-X ecosystem متصل شوند.

به زودی شرکت اچ پی برای استفاده از Gaia-X و رابط ها و اتصالات سازگار با آن مشخصات مورد نیاز و اطلاعات جدید در اختیار همگان خواهد گذاشت.

دیدگاه خود را ارسال کنید