نتسا مقالات مقایسه سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو سری‌های 2960X با 9200

logo

مقایسه سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو سری‌های 2960X با 9200

دسته بندی: مقالات
توسط : سهیلا رحیمی 0 دیدگاه
13 آگوست 2022

بررسی سوئیچ‌های سیسکو Catalyst 9200 با سوییچ‌های ۲۹۶۰X سیسکو

Cisco Catalyst 9200 اولین در نوع خود است و برای جایگزینی Cisco Catalyst 2960X در سوئیچینگ شرکتی ثابت استفاده می‌شود. با ویژگی‌های مهمی مانند امنیت بالا، انعطاف پذیری و قابلیت برنامه ریزی طراحی شده است. در این محتوا به بررسی تفاوت‌های بین Cisco Catalyst 9200 و Cisco Catalyst 2960X می‌پردازیم.

سوئیچ‌های سری ۹۲۰۰ کاتالیست سیسکو

سوئیچ‌های سری ۹۲۰۰ کاتالیست سیسکو جدیدترین کمک سیسکو به پلتفرم سوئیچینگ سازمانی ثابت هستند که امنیت، انعطاف‌پذیری و قابلیت برنامه‌ریزی را در نظر گرفته است.

دسترسی تعریف شده از طریق نرم افزار سیسکو (SD-Access)، معماری سازمانی پیشرو سیسکو، به این سوئیچ‌ها به عنوان سوئیچ‌های سطح ورودی متکی است. سری ۹۲۰۰ با منابع تغذیه و فن‌های FRU، لینک‌های آپلود ماژولار، وصله سرد، برق بدون وقفه از طریق اترنت (PoE) و بالاترین میانگین زمان بین خرابی‌ها در صنعت، قابلیت اطمینان در سطح سازمانی را فراهم می‌کند و کسب‌وکار شما را بی‌عیب و نقص نگه می‌دارد.

سری Cisco Catalyst 9200 همچنین دارای طراحی انرژی بسیار انعطاف پذیر و کارآمد با پشتیبانی از منبع تغذیه اضافی است که امکان چگالی بالای پورت‌های PoE+ را فراهم می‌کند.

سوئیچ‌ها ویژگی‌های انعطاف‌پذیری PoE پیشرو در صنعت، مانند PoE دائمی و سریع را ارائه می‌کنند که آنها را برای نصب IoT ایده‌آل می‌کند. با منبع تغذیه پلاتین و نقره‌ای موجود، آنها از کارآمدترین منابع تغذیه در این صنعت پشتیبانی می‌کنند. برای آشنایی با سوئیچ های PoE و مزایای آن به لینک فوق مراجعه کنید.

 

 


سوئیچ‌های سری Cisco Catalyst 2960X

نصب، پیکربندی، نظارت و عیب یابی همه با Cisco Catalyst 2960-X Series ساده شده است. قابلیت‌های پیشرفته لایه ۲ و لایه ۳ (سوئیچ شبکه چیست؟ انواع سوئیچ شبکه) و همچنین قدرت اختیاری Power over Ethernet Plus (PoE+) با این سوئیچ‌های کاملاً مدیریت شده در دسترس هستند. آنها عملیات تجاری مقیاس‌پذیر، ایمن و کم مصرف با خدمات هوشمند را ممکن میسازند و برای ساده کردن عملیات و به حداقل رساندن هزینه کل مالکیت طراحی شده‌اند. قابلیت مشاهده برنامه، قابلیت اطمینان شبکه و انعطاف‌پذیری شبکه همگی توسط سوئیچ‌ها بهبود می‌یابند.

 

قبل از خرید و انتخاب سوئیچ مقاله راهنمای خرید انواع سوئیچ شبکه را مطالعه کنید.

Cisco Catalyst 9000 Switch Series جدیدترین نسل از سوئیچ‌های Access، تجمیع و هسته اصلی Catalyst LAN نمادین سیسکو است. سوئیچ‌های سری Cisco Catalyst 9200 با ترکیب بهبودهای سخت افزاری و نرم افزاری جدید که تنوع بیشتری از قابلیت‌ها و برنامه‌های کاربردی را ارائه می‌دهند، عملکرد شبکه را افزایش می‌دهند.

سوئیچ‌های سری ۹۲۰۰ قابل اعتماد و ایمن هستند و نگهداری آنها ساده است.  بر خلاف سوئیچ‌های سری ۲۹۶۰، نسل جدید ۹۲۰۰ شامل تعداد زیادی ارتقاء سخت افزاری است که برخی از آنها در جدول زیر آمده است.

Catalyst 2960X Series

Catalyst 9200 Series
NOYESProgrammable ASIC
Dual core CPU 600 MHZEmbedded quad core CPU 1.4 GhzCPU
۵۱۲ MB۴ GB/2GBDRAM(DDR3)
UP to 256 MB۴ GBFlash on board
NOYESmGig ports
NOYES۲۵۶ uplinks
FlexStack-Plus/Extended moduleStack Wise-160/80Stacking(module)
۸۸Number of stack members
۸۰ Gbps۱۶۰ Gbps/80 GbpsStack bandwidth
FRUable on 2960-XR۲ FRUable PSPower Supply
NOYESPlatinum Rated power Supply
۷۴۰W۱۴۴۰WMax PoE budget
NOyesModular UPlinks
NOYESModular fans
۱۶ in۱۳٫۸ inMAX depth
NOYESBlue Beacon
NOYESRFID

 

 

رابط مدیریتی سری ۹۲۰۰ سیسکو

رابط مدیریتی سری ۹۲۰۰ سیسکو گیگابیت اترنت است که بسیار توانمندتر از اترنت سریع سری کاتالیست ۲۹۶۰-X است. برخلاف پلتفرم‌های سری Catalyst 2960-X که فاقد پشتیبانی از نمونه‌های VRF مجازی هستند، پورت مدیریت در پلت‌فرم Catalyst 9200 مسیریابی و ارسال مجازی اختصاصی (VRF) را برای جداسازی ترافیک مدیریت از ترافیک داده‌های معمولی فراهم می‌کند.

Stackingدر مقایسه با FlexStack Plus یا Extended در سری Catalyst 2960-X، معماری  StackWise160/80 در سری Catalyst 9200 زیرساخت قوی‌تر و بسیار در دسترس را ارائه می‌دهد.

هشت سوئیچ را می‌توان در StackWise160/80 کنار هم قرار داد تا یک سوئیچ منطقی با پشتیبانی از روش‌های SSO ایجاد کند. در هنگام شکست، این افزونگی ۱:۱ را فراهم می‌کند.

این افزونگی ۱:۱ به یک سوئیچ آماده به کار اجازه می‌دهد تا وظیفه سوئیچ فعال را بر عهده بگیرد، که مزیتی نسبت به معماری FlexStack است که در صورت خرابی سوئیچ اصلی، اعضای پشته را ملزم به انتخاب مجدد می‌کند.

نتیجه:

QoS (کیفیت خدمات)، NetFlow، Stacking، و رابط‌های ۲۵-GE انعطاف‌پذیرتر، تنها تعدادی از ویژگی‌هایی هستند که سوئیچ‌های سری ۹۲۰۰ سیسکو ارائه می‌دهند. سوئیچ‌های سری ۹۲۰۰ سیسکو نسل جدیدی از سوئیچ‌ها با قابلیت‌های قابل توجهی بیشتر از سوئیچ‌های سری ۲۹۶۰ سیسکو هستند. آنها برای مهاجرت از سوییچ‌های سری ۲۹۶۰ سیسکو کاملاً آماده هستند. به طور خلاصه، شما باید سوئیچ را براساس نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید