نتسا اخبار هر آنچه در خصوص سرورهای Bare Metal باید بدانید

logo

هر آنچه در خصوص سرورهای Bare Metal باید بدانید

دسته بندی: اخبار
توسط : سهیلا رحیمی 2 دیدگاه
23 جولای 2022

دنیای فناوری بار دیگر به دلیل محبوبیت روزافزون Bare Metal Cloud شلوغ شده است.

اگر با عبارت “Server Bare Metal” آشنا هستید، مطمئناً می‌دانید که به سروری اشاره دارد که عملکرد برتری نسبت به هرگزینه میزبانی شبکه دیگری ارائه می‌دهد. شرکت‌ها برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید اطمینان حاصل کنند که سرور Bare Metal آنها به درستی برای پشتیبانی از نیازها و فرآیندهای خاص آنها کار می‌کند.

این مقاله نشان می‌دهد که یک راه‌حل Bare Metal چه مزایایی را برای مشتریان فراهم می‌کند و نکاتی در مورد مدیریت یک محیط سرور Bare Metal را نشان می‌دهد.

 

از سرورهای Bare Metal برای پردازش بیگ دیتاها استفاده می‌شود

سرور Bare Metal چیست؟

یک سرور کامپیوتری است که فقط به یک مشتری اختصاص داده شده است. اساساً، مشتریان می‌توانند سخت‌افزار را از ارائه‌دهندگان اجاره کنند و آن‌طور که می‌دانند با Bare Metal Solutions استفاده کنند. از طرف دیگر، سرورهای مجازی می‌توانند چندین برنامه نرم افزاری را روی یک قطعه سخت افزاری اجرا کنند.

علاوه بر این، یک سرور Bare Metal می‌تواند هر مقدار از کار مورد نیاز مشتری را انجام دهد و کاربران مختلفی در یک سازمان داشته باشد. با این حال، سخت افزار به شرکتی که آن را اجاره می‌کند اختصاص داده شده است.

 


موارد استفاده از سرورهای Bare Metal

راه حل‌های سرور Bare Metal به دلیل ترکیب منحصر به فرد خود از عملکرد عالی و انعطاف‌پذیری بالایی، برای برآوردن نیازهای سفارشی برخوردار هستند.. شرکت‌ها به دلایل مختلفی از سرورهای Bare Metal استفاده می‌کنند، از جمله:

  • پردازش داده‌های بزرگ

سرورهای Bare Metal قابلیت‌های محاسباتی با کارایی بالا، برای پردازش داده‌های عظیم جمع‌آوری‌شده از حسگرهای اینترنت اشیا (IoT) ، انعطاف‌پذیری برای راه‌اندازی سرور، زمانی که یک سازمان نیاز به پردازش همه داده‌ها دارد را در اختیارتان قرار میدهد.

  • مزارع رندر

استودیوهای هالیوود و شرکت‌های انیمیشن سه بعدی از برنامه‌های تخصصی و منابع فشرده‌ای استفاده می‌کنند که نیاز به ارتباط و همکاری در زمان واقعی دارند. سرورهای Bare Metal پاسخی عالی برای این مشکل هستند زیرا منابع قابل توجهی را برای دوره‌های کوتاه و بدون نیاز به هیچ قراردادی تامین می‌کنند.

 


مزایای ابر Bare Metal

ابر Bare Metal دارای چندین ویژگی متمایز است،علاوه بر مزیت‌های هزینه‌ای آشکاری که با مدل پرداختی آن همراه است، مزایای دیگری مثل :

  • کنترل کامل بر روی سخت افزار

Bare Metal ، گزینه‌ای عالی برای شرکت‌هایی است که تمایل به انعطاف پذیری، قابلیت اطمینان و مقیاس‌پذیری یک سرویس ابری را دارند و در عین حال کنترل کامل را حفظ می‌کنند. سرورهای Bare Metal به عملیات یک سازمان اختصاص داده شده‌اند و امنیت و انطباق بیشتر و کنترل کامل را فراهم می‌کنند . این امر مانند داشتن ابر خصوصی است.

  • گزینه‌هایی برای سفارشی سازی

از آنجایی که یک سازمان می‌تواند سیستم عامل و پیکربندی خود را از ابتدا با Bare Metal انتخاب کند، انعطاف پذیری زیادی برای سفارشی سازی وجود دارد. با ترکیب آن با یک هایپروایزر، شرکت‌ها می‌توانند محیط خود را اداره کنند. Bare Metal یک گزینه ابر ترکیبی عالی است، زیرا به مشتریان این امکان را می‌دهد تا به سادگی ابرها و سرویس‌های دیگر را اضافه یا متصل کنند، تا نیازهای رو به رشد آنها برآورده شود.

  • اقدامات امنیتی پیشرفته

از آنجایی که هیچ گونه منبعی در زیرساخت Bare Metal به اشتراک گذاشته نمی‌شود، سرورهای یک سازمان تا حد امکان امن و مطمئن خواهند بود.

 


مدیریت سرورهای Bare Metal

بسیاری از شرکت‌ها بر این باورند که مدیریت یک سرور Bare Metal به دانش داخلی نیاز دارد. در حالی که اکثر تیم‌ها ممکن است برخی از جنبه‌های این نوع مدیریت سرور را مدیریت کنند، برخی دیگر به درک فنی قابل توجهی نیاز ندارند. با یک راه حل مشترک، تعداد زیادی از شرکت‌ها از نیاز به دانش گسترده داخلی اجتناب می‌کنند. این عملکرد معمولاً شکل یک سرور اجاره‌ای را به خود می‌گیرد که در یک مرکز داده با مدیریت خوب قرار دارد که به صورت استراتژیک در نزدیکی دفتر مرکزی شرکت قرار دارد.

در نظر گرفتن تعداد مراکز داده متنوع جغرافیایی که یک ارائه دهنده خدمات Bare Metal مدیریت شده در یک منطقه در هنگام تصمیم‌گیری فعالیت می‌کند بسیار مهم است. از آنجایی که یک سایت می‌تواند به سایت دیگر در قطعی کمک کند، وجود مراکز داده بیشتر در شبکه به انعطاف پذیری شبکه می‌افزاید.

یک ارائه دهنده باید خدمات مدیریتی متنوعی را علاوه بر اجاره تجهیزات شما و ارائه یک منطقه امن برای ذخیره آن ارائه دهد. نوع شرکت و سطح دانش در بین تیم آن تعیین می‌کند که شرکت چه حوزه‌هایی را تحویل می‌دهد.

علاوه بر این، برون‌سپاری بخش‌هایی از مدیریت سرور می‌تواند به عملکرد یک شرکت کمک کند و زمان بیشتری را برای تمرکز بر روی اجرا و توسعه کسب‌وکار خود در اختیار داشته باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، مطمئن شوید که موارد زیر بین شما و ارائه دهنده خدمات برون سپاری شما پوشش داده می‌شود:

 مدیریت عمومی

شخصی باید مسئولیت کارهای روزانه متعددی را که به نگهداری صحیح سرور Bare Metal کمک می‌کند، بر عهده داشته باشد، مانند انتقال داده‌ها، جایگزینی به موقع سخت افزار، و تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم،  اکثر ارائه دهندگان خدمات درجه یک سازمانی یک پورتال مبتنی بر وب کاربرپسند و ایمن را به شرکت‌ها ارائه می‌دهند تا به آنها اجازه دهد تا هر گونه وظایف سروری را که تصمیم دارند از راه دور در خانه انجام دهند مقدور باشد.

این دروازه به آنها طرز فکر مفیدی در مورد عملیات خود و ظرفیت بزرگ کردن آن به سادگی، ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، ارائه‌دهنده خدمات باید دسترسی به رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) را برای کمک به توسعه نرم‌افزار فراهم کند. در همین حال، دسترسی‌های راه دور به متخصصان ارائه‌دهنده این امکان را می‌دهد تا هر گونه کار در محل مرتبط با سخت‌افزار واقعی سازمان را انجام دهند.

نظارت (Monitoring)

نظارت بر پیگیری و نظارت مداوم بر آمار و معیارهای سرور خود به طور منظم بسیار مهم است. بنابراین، تنظیم گذرگاه‌ها در اطراف فرآیندهای سرور حیاتی، با هشدارهایی حین عبور از آنها بسیار مهم است.

Updates and Patches

به روز رسانی‌ها و ارتقا سرور Bare Metal یک شرکت به راحتی کار می‌کند. با این حال، سازمان اگر سیستم عامل را به طور مداوم ارتقا دهد و Patch‌های نرم افزاری مکرر را برای به روز رسانی، تعمیر و بهبود برنامه‌های خود اعمال کند، به طور مناسب در برابر تهدیدات مخرب محافظت می‌شود.

 


 آیا سرورهای Bare Metal برای شرکت شما مناسب هستند؟

از این نظر، سرورهای Bare Metal و سرورهای اختصاصی بسیار شبیه به هم هستند. این نوع ماشین به مصرف کنندگان کنترل کاملی بر سخت افزار می‌دهد.

ماشین‌های تک مستاجر از یک لایه Hypervisor استفاده نمی‌کنند که یک ماشین مجازی (VM) (مجازی سازی چیست؟) ایجاد می‌کند و آن را روی سرور قرار می‌دهد، از این رو چنین دسترسی امکان پذیر است. سیستم عامل مستقیم روی سرور نصب می‌شود تا نیازی به لایه‌ها نباشد. در نتیجه این بارگذاری مستقیم، برخی از سرورها با کارایی بالا در دسترس هستند.

پردازنده، رم (اشتراک‌نشده) و فضای ذخیره‌سازی همگی می‌توانند در Bare Metal Systems پیکربندی شوند. از آنجایی که ارائه دهندگان سخت افزار را کنترل می‌کنند، VMها قابلیت‌های یکسانی ندارند.

از آنجایی که سخت افزار فقط برنامه‌ها و میزبانی وب آنها را تامین می‌کند، این سرورها عملکرد ثابتی را به کاربران ارائه می‌دهند. تمایز اصلی بین Bare Metal و سرور اختصاصی، انعطاف پذیری قرارداد و سخت افزار با کیفیت است. شما پردازنده‌های سطح بالا، رم، درایوهای حالت جامد NVMe (تکنولوژی NVMe چیست؟) و سایر سخت افزارها را با سرورهای Bare Metal دریافت می‌کنید. این ویژگی‌های سطح بالا در سرورهای اختصاصی عموما هزینه‌های بسیار گزافی بر سازمان تحمیل می‌کنند.

با وجود جذابیت گسترده، سرورهای Bare Metal برای همه مشاغل مناسب نیستند. برای برآوردن نیازهای بالای مقررات، حفظ حریم خصوصی و امنیت، شرکت‌های بانکداری، مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی سرورهای Bare Metal را انتخاب می‌کنند. از طرف دیگر، مشاغلی که به عملکرد یا امنیت یک محیط اختصاصی نیاز ندارند، ممکن است از یک محیط کاملاً مدیریت شده و مجازی بهره‌مند شوند.

نتیجه:

سرورهای Bare Metal همچنان بخش مهمی از سیستم‌های فناوری اطلاعات بسیاری از مشاغل هستند.

Bare Metal نشان دهنده اوج فناوری فعلی است. در نهایت، شرکت‌های در حال رشد باید در مورد Bare Metal به‌عنوان یک راه‌حل ذخیره‌سازی و حمل و نقل داده درازمدت فکر کنند. وقتی صحبت از قدرت خالص، انعطاف‌پذیری ساختار و قابلیت‌های سفارشی‌سازی به میان می‌آید، هیچ گزینه بهتری از سرورهای Bare Metal وجود ندارد.

 

منبع خبر: https://www.datacenters.com/news/bare-metal-servers-101-everything-you-need-to-know

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه ها
پست های مرتبط