نتسا پروژه ها صنایع دریایی روح پیشگام دریاها

logo

روح پیشگام دریاها

بزرگترین کشتی دنیا با استفاده از محصولات Peplink همیشه آنلاین میماند

 

با تناژ ۴۰۳,۳۴۲ تن و ظرفیت حمل ۴۸,۰۰۰ تن بار، روح پیشگام تا به امروز بزرگترین کشتی ساخته شده بطول ۳۸۲ متر میباشد که مشابه ارتفاع ساختمان امپایر استیت در آمریکا است.
چه بر روی اقیانوس و چه در لنگرگاه، ارتباط مطمئن اینترنت برای این کشتی غول پیکر امری حیاتی است. از اینرو پروژه ای به انجام رسید که هدف آن ایجاد سرویس اینترنت پر سرعت و بدون وقفه با استفاده همزمان از چند لینک ارتباطی بر روی بسترهای متفاوت میباشد.

 

اهداف پروژه:

  • ارتباط همیشگی با اینترنت در هر لحظه و هر شرایط
  • اطمینان حداکثر انعطاف پذیری بالا
  • کاهش هزینه های ارتباط VSAT

 

تجهیزات استفاده شده:

  • Pepwave MAX HD2 IP67
  • Peplink Balance 710
  • Peplink InControl2

شرح پروژه

استفاده از دستگاه Peplink Balance 710 به عنوان روتر و لود بالانسر مرکزی جهت اولویت بندی لینک های WAN بشرح زیر:

بالاترین اولویت – ارتباط با اینترنت در لنگرگاه با استفاده از لینک وایرلس Point to Point
اولویت دوم – ارتباط با اینترنت از طریق ۲ عدد لینک دیتای موبایل بر روی بستر ۴G/LTE
اولویت آخر – استفاده از اینترنت گران قیمت VSAT بر روی اقیانوس

 

 

زمانی که کشتی در لنگرگاه میباشد، میتواند از اینترنت ارزان قیمت وایرلس استفاده نماید. در زمان حرکت کشتی از لنگرگاه به سمت اقیانوس و با فاصله گرفتن کشتی از ساحل و از دست رفتن ارتباط وایرلس، لینک های دیتای موبایل بر روی بستر ۴G/LTE و با استفاده از دو دستگاه MAX HD2 بطور اتوماتیک برقرار میگردد و تا کیلومترها از ساحل قابل استفاده میباشد. زمانی که کشتی از محدوده پوشش موبایل خارج میگردد و ارتباط دیتای موبایل قطع میشود، ارتباط اینترنت مجدداً بطور اتوماتیک از بستر VSAT برقرار میگردد.
بنابراین به جهت هزینه بسیار بالای استفاده از اینترنت VSAT در زمان هایی که میتوان از بسترهایی مانند وایرلس یا دیتای موبایل استفاده نمود، کاهش هزینه قابل توجهی را در بر خواهد داشت. همچنین در زمان هایی که کلیه بسترهای ارتباطی فراهم میباشند و نیاز به پهنای باند بالا وجود دارد، لود بالانسر Peplink میتواند از کلیه سرویس ها بطور همزمان استفاده نماید.

ارتباط تجمیع شده اینترنت ( موبایل | وایرلس | ماهواره )