نتسا پروژه ها استریم پخش زنده کنسرت آنلاین همراه اول

logo

کنسرت آنلاین همراه اول

پخش زنده کنسرت به صورت آنلاین همراه اول از طریق اپلیکیشن های روبیکا و آیگپ

به علت همه گیری ویروس کرونا در یک سال اخیر، شرکت ارتباطات همراه ایران تصمیم به برگزاری و پخش کنسرت به صورت آنلاین و از طریق نرم افزارهای روبیکا و آیگپ گرفت. در پروژه اخیر که در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد، استاد موسیقی سنتی ایران آقای سالار عقیلی و خواننده قدیمی موسیقی پاپ کشورمان آقای فرزاد فرزین، در دو شب متوالی اجرا داشتند.

به علت مشکلاتی که در اجرای زنده کنسرت های آنلاین وجود داشت و با قطعی مداوم همراه بود، همراه اول از تجهیزات سری MAX شرکت Peplink استفاده کرد.

اهداف پروژه:

  • ارتباط پایدار در لحظه اجرای کنسرت و پخش زنده
  • ترکیب چند لینک اینترنت و تجمیع پهنای باند با استفاده از تکنولوژی SpeedFusion
  • یکپارچه سازی ورودی های مختلف اینترنت

تجهیزات مورد استفاده

روتر Peplink MAX 700 به عنوان تجمیع کننده ۶ لینک اینترنت با استفاده از تکنولوژی های مختلف شرکت پپلینک جهت اولویت بندی لینک های WAN به شرح زیر:

بالاترین اولویت – دو ورودی اینترنت به صورت کابل شبکه (هرکدام ۳۰۰Mbps)

اولویت دوم –  ایجاد ارتباط با ۴ سیم کارت مخصوص همراه اول (حداکثر با آپلود و دانلود ۲۵۰Mbps)

با توجه به حساسیت بالایی که در پخش زنده کنسرت وجود داشت، یک دستگاه UPS برای تامین منبع برق در صورت قطعی برق نیز در نظر گرفته شده بود. تمامی دیتاها شامل استریم، تصویر و صدا، ترکیب تصویر دوربین هایی که از جهات مختلف تصاویر را ارسال می کردند، گذاشتن آرم و زیرنویس تبلیغاتی همزمان بر روی تصاویر، همگی با بالاترین کیفیت و بدون تاخیر در نمایش یا ایجاد لاگ برای کاربران نمایش داده شد.

از مشکلات پیش آمده در حین اجرای کنسرت این بود که یکی از ورودی های فیبر و دو عدد از سیمکارت ها با مشکل قطعی روبرو شدند و در نتیجه پهنای باند کاهش یافت، دستگاه روتر Peplink MAX 700 به بهترین نحو و بدون قطعی در طول اجرای کنسرت این مشکل را مدیریت کرد.