تکنولوژی SpeedFusion پپ لینک

تکنولوژی SpeedFusion چیست؟

یکی از ویژگی های کاربردی و مهم موجود در لود بالانسر های پپلینک که آن را به یکی از قابل اطمینان ترین تجهیزات در این حوزه تبدیل ساخته، بهره گیری از تکنولوژی SpeedFusion است.

تکنولوژی SpeedFusion توسط شرکت Peplink ابداع شده و قابلیت Site to Site VPN در روترهای سازمانی این شرکت قدرت گرفته از این تکنولوژی است. روتر های لود بالانسر سازمانی و روتر های سری MAX شرکت پپلینک با استفاده از تکنولوژی SpeedFusion میتوانند از پهنای باند تا 13 لینک با تکنولوژی های متفاوت مانند xDSL/LTE/Wirelss و دیگر انواع لینک ها برای ارتباط بین شعب سازمان استفاده نماید. چه در حال انتقال چندین فایل سبک و یا در حال انتقال داده های حساس و لحظه ای دستگاه های پرداخت فروشگاهی و یا ویدئو و مکالمات VoIP باشید، SpeedFusion تمامی دیتاها را از یک مسیر واحد و یکپارچه، با استفاده از پهنای باند همه لینک های WAN و بصورت مقرون بصرفه، فوق العاده سریع و با تنظیمات ساده و متناسب با محیط شبکه شما منتقل می کند.

 

در این ویدئو دموی نحوه کارکرد تکنولوژی SpeedFusion شرکت پپلینک در لودبالانسرهای این شرکت مشاهده کنید

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، هنگامی که تانل SpeedFusion ایجاد می شود، بسته های داده به صورت اتصالات WAN-to-WAN و به طور جداگانه ارسال می شوند. از آنجایی که هر اتصال WAN-to-WAN به صورت مستقل و جداگانه رمز نگاری شده است، هکرها امکان دسترسی به اطلاعات را بدون داشتن کلید برای هر اتصال WAN-to-WAN نخواهند داشت.

 

بنابراین فناوری SpeedFusion در برابر حملات man-in-the-middle نفوذ ناپذیر است.

 


 

تجمیع پهنای‌باند دیتا

تجمیع پهنای باند یا Bandwidth Bonding در اصل از ترکیب کردن داده‌ها در سطح Packet به وجود آمده و شما را قادر می سازد تا سرعت بالاتری از تلفیق چندین اتصال بدست آورید. این فناوری برای مواردی که پهنای باند کم است؛ مانند ارتباط یک Site به صورت ریموت یا ارتباط با وسایل نقلیه در حال حرکت، کاربرد دارد. همچنین این تکنولوژی، دفاتر دارای شعب را قادر می سازد تا با سرعت اتصال بیشتری با دفتر مرکزی ارتباط داشته باشند.

در تصاویر زیر مقایسه نحوه انتقال دیتا بدون استفاده از تکنولوژی تجمیع پهنای باند و با استفاده از Bandwidth Bonding نمایش داده شده است

 

 


تکنولوژی های استفاده شده در SpeedFusion

SpeedFusion از ترکیب چندین فناوری جهت رفع مشکلات خاص شبکه طراحی شده است. تکنولوژی هایی مانند: Hot Failover، WAN Smoothing، Bandwidth Bonding، Forward Error Correction، SpeedFusion Traffic Steering، Bandwidth on Demand، Bandwidth Overflow تشکیل شده است.

 

Hot Failover چیست؟

 

زمانیکه یکی از اتصالات WAN قطع شود، از طریق Hot Failover ترافیک به یک کانکشن دیگر منتقل می شود و Session پایدار می ماند. به عنوان مثال در زمان ویدئو کنفرانس اگر اتصال وَن قطع شود، ارتباط ویدئویی، بدون نیاز به تماس مجدد، پایدار خواهد ماند.

 

 

 

 

 

 

 


WAN Smoothing

الگوریتم هوشمندی که برای به حداقل رساندن تاثیرات مخرب مشکل Packet Lost استفاده میشود. WAN Smoothing زمان تاخیر را به حداقل رسانده و تاثیر چشمگیری بر کاهش از دست رفتن Packet دارد. این قابلیت در زمانی که داشتن یک لینک ارتباطی با پایداری و اطمینان بالا به نسبت داشتن سرعت و پهنای باند در اولویت است مورد استفاده قرار میگیرد.

تفاوت پخش تصاویر با استفاده از WAN Smoothing در تجهیزات پپلینک

 

عملکرد wan smoothing در لودبالانسرهای پپلینک

 

  • ثبات و پایداری یا Consistency

WAN Smoothing، به قیمت استفاده از پهنای باند بیشتر، با ارسال Packet های تکراری در زمانی که مشکل پکت لاست وجود دارد باعث به حداقل رسیدن تاثیرات مخرب آن می شود.

  • تنظیم قدرت هموار سازی اتصال

مقدار پهنای باند قابل استفاده برای WAN Smoothing را مطابق با میزان پایداری مورد نیاز در اتصال تنظیم نمایید تا تعادل کامل بین آپلودهای سریع و جریان روان پخش صدا و تصویر برقرار شود.

  • اولویت بندی استفاده از WAN ها

اولویت هر اتصال WAN را در تانل SpeedFusion تعیین کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا لینک های خاصی (مانند دیتای سیمکارت) را برای مواقع Backup اختصاص دهید.

 


تجمیع پهنای باند

 

Bandwidth bonding این امکان را فراهم ساخته که دیتاها را در سطح Packet با هم ترکیب کرده و از پهنای باند تا 13 لینک با تکنولوژی متفاوت مانند xDSL/LTE/Wireless بصورت همزمان استفاده نماید. این قابلیت در شرایطی که پهنای باند کم است مانند اتصال از طریق Remote Site یا در یک وسیله نقلیه در حال حرکت، بسیار کاربرد دارد. این تکنولوژی شعبات یک سازمان را قادر میسازد تا با سرعت بیشتر به دفتر مرکزی متصل شوند.

 

 

اصلاح خطا قبل از وقوع

 

فناوری Forward Error Correction برای ایجاد حفاظت در برابر Packet Loss در زمانیکه که مصرف پهنای باند را به حداقل می رساند، توسعه می یابد. در حالی که WAN Smoothing یک نسخه کپی از پَکت های واقعی می سازد، FEC، از بسته های ذخیره اضافی و یک الگوریتم هوشمند برای تخمین و جایگزینی Packet های از دست رفته استفاده می نماید.

 

 

 

 

هدایت ترافیک شبکه در SpeedFusion

 

در شبکه های مدرن امروزی ترافیک های متفاوتی وجود دارند؛ استریم ویدیو ، ترافیک نرم افزارهای اتوماسیون اداری و ERP، ترافیک گشت و گذار در اینترنت باید بطور درستی مدیریت و اولویت بندی شوند. SpeedFusion این امکان را برای چگونگی جابجایی انواع ترافیک های مختلف موجود در شبکه و کنترل آنها فراهم ساخته است.

 

 

 

 

پهنای باند بر اساس تقاضا

 

Bandwidth on Demand به شما امکان می دهد تا از تجمیع دیتای چندین سیمکارت موبایل در هر زمان و هر مکان استفاده کنید. دیگر نیازی به استفاده از سرویس های گران قیمت Leased Line یا امکان سنجی تخصیص سرویس های xDSL و مشکلات مرتبط با آن و یا سرویس های وایرلس را نخواهید داشت.

 

 

 

 

 

Bandwidth Overflow

 

این قابلیت بر میزان پهنای باند شبکه کنترل داشته و با تغییر نیاز استفاده از پهنای باند، از مناسب ترین لینک موجود استفاده میکند. این قابلیت به کاربران شبکه اجازه می دهد تا در صورت لزوم به اتصالات با پهنای بالا باند دسترسی داشته باشند یا در غیر اینصورت به کانکشن های کم هزینه تر متصل شوند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.