نتسا مقالات لینک WAN ترکیبی

logo

لینک WAN ترکیبی

دسته بندی: مقالات
توسط : netssa 0 دیدگاه
04 آوریل 2021

لینک Hybrid WAN

لینک های WAN سنتی : کند و گران قیمت 

امروزه ارتباطات ویدئو کنفرانس، پخش ویدئوهای آنلاین، راهکارهای ذخیره سازی ابری و نرم افزارهای آنلاین بیش از گذشته به پهنای باند بالا نیازمند هستند. در این حالت افزایش پهنای باند لینک های اختصاصی بسیار پر هزینه خواهد بود. برای رفع این مشکل تکنولوژی SD-WAN و یا لینک WAN ترکیبی معرفی میگردد. این تکنولوژی به شما امکان در اختیار داشتن یک لینک اینترنت بسیار پر سرعت و مطمئن را با کمترین هزینه ممکن خواهد داد.

لینک WAN ترکیبی چیست؟

WAN ترکیبی (Hybrid WAN) یک لینک اختصاصی میباشد که از ترکیب چند لینک WAN با تکنولوژی ها و سرعت های مختلف ایجاد شده است.

 

در زمان ارسال اطلاعات از طریق یک تونل SpeedFusion، روتر مبدأ اطلاعات را به بسته های کوچک تقسیم و هر بسته از طریق لینک های WAN جداگانه ارسال میگردد. روتر Peplink مقصد بسته های ارتباطی را دریافت کرده و مجدداً به Session های ارتباطی تبدیل مینماید.
تکنولوژی WAN Virtualization میتواند هر نوع ارتباطی را بر روی بستر های متفاوت مانند xDSL،Cable ،Fiber،LTE با یکدیگر ترکیب نموده و جایگزین مطمئنی برای لینک های اختصاص پر هزینه و MPLS باشد. با اضافه نمودن هر لینک ارتباطی در هر زمان، سرعت و اطمینان لینک ترکیبی افزایش پیدا کرده و همچنین در مقابل قطع احتمالی هر یک از خطوط قابلیت تحمل پذیری خطا افزایش پیدا میکند.

 

مقیاس پذیری

با استفاده از تکنولوژی SpeedFusion VPN bonding می توانید چندین لینک را با یکدیگر ترکیب کنید و این امکان به شما قابلیت دسترسی به دفتر مرکزی با سرعت بالاتر را می دهد. در حالیکه اگر از یک لینک اختصاصی سنتی استفاده نمایید، سرعت پایین تر و در مقابل هزینه بیشتری را برای سازمان شما در بر خواهد داشت.

 

 

 

قابلیت اطمینان ۹۹٫۹۹۹%

با اضافه نمون هر لینک بیشتر در یک SD-WAN قابلیت اطمینان شبکه افزایش میباشد. تا جایی که به راحتی میتوانید با اضافه نمودن چندین لینک ارتباطی ارزان قیمت تر، در مقابل لینک های WAN اختصاصی گران قیمت، هم هزینه کمتری پرداخت نمایید و هم به راحتی به قابلیت اطمینان ۹۹٫۹۹۹% برسید.

 

 

 

 

انعطاف پذیری

تکنولوژی های SD-WAN پپلینک گزینه های گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد. برای اولویت بندی ترافیک VoIP روی لینک با کمترین زمان تاخیر، از فن آوری Load Balancing و الگوریتم Lowest Latency استفاده کنید. برای ضمانت درستی عملکرد Session در اپلیکیشن ها و برنامه های حساس مانند؛ پورتال های بانکی یا درگاه های پرداخت آنلاین الگوریتم Session Persistent در اختیار شماست.  همچنین برای Stream ویدئو ها با کیفیت HD و کنفرانس های ویدئویی بدون اختلال از فناوری SpeedFusion VPN استفاده نمایید.

 

 

مدیریت ابری قدرتمند

با استفاده از InControl 2، کنترلر قدرتمند SD-WAN، میتوانید بسیاری از تنظیمات را از طریق هر مرورگری به راحتی انجام دهید. تنها با چند کلیک ساده تنظیمات Mesh یا point-to-point VPN را انجام دهید. برای جلوگیری از اتلاف وقت می توانید گروهی از دستگاه ها را پیکر بندی کنید و Firmware دستگاه ها را طوری برنامه ریزی کنید تا به صورت خودکار به روز رسانی شوند. برای آشنایی بیشتر با توپولوژی شبکه به مقاله انواع توپولوژی های شبکه و مزایای هرکدام مراجعه کنید.

 

 

میتوانید با کلیک بر روی لینک فوق دیتاشیت Hybrid WANA Best Practices را دانلود کنید.

پست های مرتبط