آشنایی با تکنولوژی HPE InfoSight

تکنولوژی HP InfoSight چیست؟

HPE InfoSight که برای تجهیزات شرکت اچ پی ای طراحی شده است، در اصل یک ترکیب ایده آل از ماشین یادگیری و آنالیز پیش بینی کننده اچ پی ای است که با استفاده از Active Health System (AHS) بر سلامت و عملکرد درست سیستم نظارت می کند و HPE Integrated Lights Out (iLO) باعث بهبود عملکرد سرور و پیش بینی و رفع مشکلات می گردد.

فناوری InfoSight شرکت اچ پی به میزان قابل توجهی از هدر رفتن زمان و مشکلات ناشی از انتقال اطلاعات با ایجاد تغییرات اساسی در بخش مدیریت و پشتیبانی از زیرساخت، جلوگیری کرده است. AHS نقش یک دستگاه “ضبط کننده پرواز” را بر روی سرور بر عهده دارد که نظارت مداوم سلامتی را انجام میدهد و به ضبط هزاران پارامتر سیستم و داده های سنجش تله متری (Telemetry) بصورت 24×7 بر روی سرور مشغول است.

Infosight شاخص های تله متری دریافتی از AHS را آنالیز میکند تا بر اساس یافته های رفتاری پایگاهی که روی آن قرار دارد، پیشنهاداتی برای رفع مشکلات و بهبود عملکرد ارائه دهد. در نسخه اولیه تکنولوژی InfoSight برای سرورها مجموعه ای از قابلیت های بنیادی ارائه شده که به مرور زمان تکامل بیشتری خواهد یافت.

 

در این ویدئو دموی پنل Infosight شرکت HPE نمایش داده شده است

 

 


اچ پی Infosight برای سرور ها

تغییر عملکرد دیتاسنتر با هوش مصنوعی (AI)

از آنجایی که کسب و کارها با پیچیدگی روز افزون زیرساخت ها مواجه می شوند، بخش IT سازمان ها برای ساده سازی و پیاده سازی عملیات مرکز داده تحت فشار قرار می گیرند. HP Infosight با استفاده از هوش مصنوعی توانسته قدرت مدیریت و مانیتورینگ بی وقفه بر روی دیتاسنتر فراهم کند. نظارت مستمر بر روی زیرساخت ها همراه با تجربه عملیاتی در دنیای واقعی می باشد و امکان پیش بینی و جلوگیری از بروز اختلال در کل عملکرد یک سازمان را فراهم می کند.

نرم افزار تحلیل گر Infosight از سرورهای سری پرولینت ( سرورهای سری DL و سرورهای سری ML) و سرورهای تیغه ای، ماژول های محاسباتی HPE Synergy، HPE Apollo System (برای نسل های Gen10 Plus، Gen10 و Gen9 و Gen8 که دارای iLO5 و iLO4 هستند) و تیغه های سرور Edgeline و Moonshot مبتنی بر iLO5 پشتیبانی می کند.

باید اشاره کرد برای استفاده از نرم افزار اچ پی Infosight نیاز به تهیه لایسنس نمیباشد و بصورت رایگان برای مانیتورینگ اولیه و اطلاع از سلامت سرور ها قابل استفاده است. در صورت نیاز و استفاده از عملکرد های پیشرفته تر نیاز به active server warranty یا قرارداد پشتیبانی میباشد.

بر روی سرورهایی که دارای لایسنس استاندارد iLO هستند قابلیت هایی مانند مدیریت پیشرفته Power در دسترس نخواهد بود و در این صورت نیاز به لایسنس iLO Advanced می باشد.

ویژگی های جدید Infosight برای سرورهای اچ پی

  • در حال حاضر برای کاربران سرورها با دسترسی ادمین رفع عیوب بر روی سرورهای نسل 10 پرولینت در دسترس است و نیاز به دانلود دستی مولفه های SPP و hotfix نمی باشد.
  • بهبود تجربه ورود به سیستم با پشتیبانی از Single Sign On (SSO).
  • امکان بارگذاری log فایل AHS و پیش نمایش HP Infosight برای سرورها که شامل؛ مشاهده جزئیات کانفیگ سخت افزاری، اطلاعات سیستم عامل و درایورها، هشدارهای مرتبط باسلامتی و ایجاد موارد مربوط به پشتیبانی برای سرورها با داشتن وارانتی معتبر یا قرارداد پشتیبانی میباشد.
  • ایجاد اتوماتیک موارد پشتیبانی برای مجموعه خاصی از موارد تشخیص داده شده مربوط به سلامتی در سرورهای نسل 10 اچ پی و سری جدید نسل 10 پلاس که نیاز به وارانتی معتبر یا قرارداد پشتیبانی دارد.
  • اطلاعات و لیست دقیقی از کاربران پیشنهادی که بر اساس ارتباط آنها با پیکربندی سرور در تب Customer Advisories نمایش داده می شود.

 

 

 

ویژگی های کلیدی HP Infosight

مرور راهکار ها

اچ پی Infosight یک راهکار یادگیرنده مبتنی بر کلود است. در هر ثانیه، اطلاعات مرتبط با میلیون ها سنسور از سیستم های سراسر جهان، جمع آوری و تجزیه و تحلیل میشود تا مشتریان بتوانند از تجربیات جهانی دریافت شده از داده ها استفاده کنند. شرکت HPE اولین شرکت در زمینه data paradigm می باشد و از یک دهه گذشته، طراحی سیستم هایی با سنسورها برای سراسر زیرساخت را آغاز کرده است.

سیستم Active Health و HPE integrated Lights Out

InfoSight از طریق یادگیری ماشینی مبتنی بر ابر، اطلاعات مرتبط با سلامت و عملکرد AHS و iLO را با یکدیگر ترکیب می کند. در حالیکه سلامت و تله متری داده در سطح هر سرور از زمان ورود و معرفی AHS در نسل 8 سرورها با iLO4 وجود داشته است، تفاوت اچ پی Infosight برای سرور ها در این است که این اطلاعات امروزه به صورت خودکار جمع آوری شده و به صورت یک راهکار پیشگیرانه استفاده می شود.

فایل های AHS شامل گزارشی از سلامت سیستم، پیکربندی سخت افزاری، جزئیات Firmware و Driver، دیاگنوستیک تله متری و اطلاعات مرتبط با عملکرد میباشد. Active Health System تغییرات سخت افزاری و فرمور، به روز رسانی نرم افزار و درایور را ثبت و زمان بندی می کند. این گزارش شامل اطلاعات شخصی و امنیتی شبکه نمی باشد. جمع آوری دیتا های مربوط به AHS توسط iLO و بخش مدیریت پردازنده انجام شده و منابع هاست را درگیر نمی کند.

روزی یک بار داده های AHS برای هر سرور جمع آوری و در Infosight قابل نظارت میباشد.

iLO Amplifier Pack و تجمیع کننده فرضی

به طور معمول در محیط دیتا سنتر سازمانی، نمی توان با همه سرورها از طریق فایروال با یک راهکار Cloud-based یا سرویسی که در خارج از کلود قرار دارد، ارتباط برقرار کرد. تجمیع کننده این فرض را می دهد که یک نقطه خروجی از محیط مشتری وجود دارد.

بسته آمپلی فایر iLO به عنوان یک تجمیع کننده اولیه برای HP Infosight سرورها استفاده می شود. این ابزار موجودی و مدیریت سرورها در مقیاس های بزرگ تا 10.000 سرور را در اختیارتان می گذارد. این قابلیت به مدیران آی تی کمک می کند تا در محیط هایی که دارای تعداد زیاد سرور و سرورهای بزرگ می باشند؛ فهرستی از اطلاعات موجود و به روز داشته، به صورت اتوماتیک فرمویر و درایور را آپدیت کنند و در زمینه بازیابی دستی و خودکار سیستم ها کمک کنند.

همچنین برای دانلود رایگان نرم افزار های مجازی سازی از جمله؛ VMware ESXi، Hyper-V و KVM virtual appliance (OVA) می توان از Infosight بهره گرفت. iLO Amplifier pack برای وظایفی که در زیر به آن اشاره می شود به کار می رود.

  • جمع آوری روزانه فایل های AHS از تمام سرورهای تحت نظارت.
  • انتقال ایمن فایل ها به Infosight برای سرورها با استفاده از Remote Device Access (RDA) اچ پی.
  • چک دوره ای Heartbeat هر 10 دقیقه یکبار بررسی می شود تا وضعیت سلامت سرورها مانیتور و ارزیابی گردند. Heartbeat Dataشامل اطلاعات؛ شماره سریال، شناسه محصول، داده های تجمیعی سلامت دستگاه و وضعیت پاور هر سرور است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیشنهاد ویژه نتسا
مقالات پیشنهادی
تکنولوژی HPE Smart Array
تکنولوژی iLO و کاربردهای آن